Dani kruha

dan kruha 2          dan kruha

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježeni su u utorak 23. listopada 2018.

Tijekom prvog sata učenici su u kazališnoj dvorani vidjeli kako se mijesi kruh, uz prezentaciju učenica Magde Borovine i Mara Brbore, uz neizostavnu pomoć tete Anice Bender. Zatim su učenici drugog razreda, Bruno Restović i Karmen Knežić iznijeli prezentaciju o povijesti kruha. Ana Ljubičić, učenica drugog razreda, pročitala je svoju  pjesmu.

KRUH

U pekari strpljivo čeka svaki dan
I uvijek izmami naš osmijeh radostan.
Raženi, ječmeni, kukuruzni, bijeli,
Svakoga drugi kruh najviše veseli.

Iz vode i tijesta tijelo mu se stvara,
A kvasac i sol dušu njemu čine.
Kad ispečen dođe, nema ljepšeg dara
Od jela puna mirisne topline!

No do kruha meka i sjajna
Ipak vodi jedna mala tajna:
Treba još ljubavi dodati malo,
Čisto da bi slađe mirisalo!

Ana Ljubičić (učenica 2. razreda)

Tako umiješani kruh pekao se do velikog odmora kada je, uz čaj, ponuđen svima za blagovanje. Autorica projekta proslave Dana kruha su profesorice Bojana Hrstić i Stanka Dubretić, a učenici i profesori su sudjelovali tako da su sami donijeli različite krušne i druge proizvode te su tako, okupljajući se oko zajedničkog stola, gradili i produbljivali zahvalnost i zajedništvo u školi.