Dani kruha

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje svečano su obilježeni i ove godine. U utorak, 28. listopada 2014. lijepo i prigodno bilo je u našoj školi. Svečanosti su se pridružili i ravnatelji europskih škola (Europska udruga školskih ravnatelja – ESHA), koji su u Dubrovniku imali svoj stručni skup. Uz prigodan program, blagovalo se i zahvaljivalo životu i zajedništvu. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni. Obilježavanje Dana kruha pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti i  podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani. Zato hvala profesoricama Bojani, Stanki, Ingi, Ivani B. i č. s. Vianeji te tetama Anici, Ljubici i Jasni koje su to lijepo organizirale i pripremile.