Euroclassica

Testiranje za Europski certifikat za klasične jezike

ECCL (European Certificate for Classics) međunarodno je natjecanje u poznavanju latinskoga jezika i rimske kulture, te grčkoga jezika i grčke kulture. Natjecanje se provodi istovremeno u svim zemljama Europske Unije, u 25 europskih zemalja, pod pokroviteljskom Vijeća Europe. U Hrvatskoj je Euroclassica organizirala testiranje 28. studenog 2018.

Učenici su pisali ispit 60 minuta. Dobili su originalni tekst na latinskom i grčkom jeziku, nakon čega su odgovarali na pitanja iz gramatike i razumijevanja teksta, književnosti i civilizacije.

Ispitu je pristupio 21 učenik, a dobitnici diploma za grčki su:
zlato: Antonio Lujo

srebro: Mia Banovac, Magda Borovina, Matija Lučić i Nikoleta Ljuban

bronca: Rebecca Popović

Za latinski:

zlato: Mia Banovac, Antonio Lujo i Gloria Tomašević

srebro: Ana Bakija, Magda Borovina, Maro Brbora, Ivana Čokljat, Paula Jadrušić, Nina Karaman, Matea Klaić, Matija Lučić, Nikoleta Ljuban, Barbara Mišković, Hrvoje Nižić i Rebeca Popović

bronca: Miho Zelen

Čestitke mentoricama Ingi Bego Matijević i Mariji Marušić Čizmić te svim natjecateljicama i natjecateljima!

eccccc