Europski dan jezika

sdj

Europski dom Dubrovnik  je i ove godine organizirao  obilježavanje Europskog dana jezika, 26. rujna. U zabavno-edukativnom programu ispred crkve svetoga Vlaha sudjelovali su učenici osnovnih škola Lapad i Marina Držića, učenici Gimnazije Dubrovnik, Umjetničke škole Luke Sorkočevića i Srednje škole Blato, studenti RIT Croatia, predstavnici albanskog, francuskog, mađarskog i španjolskog konzulata, članice i članovi Hrvatsko – ruskog društva „Umjetnost bez granica“, Dubrovačkog kluba stranaca, Francuske alijanse i Europskog doma Dubrovnik. Učenice naše škole Magda Borovina, Matea Klaić i Nina Karaman su u pratnji profesorice Marije Marušić Čizmić pročitale Veliki Sokratov govor iz Platonove Obrane, na grčkom, engleskom i hrvatskom jeziku.