Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa u Dubrovniku

Ove godine 24. puta po redu organizirala su se u cijeloj Hrvatskoj natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa. Natjecanje se održavalo u dvije kategorije i to: ekipe podmlatka (osnovne škole) i ekipe mladih (srednje škole), a sadržaj natjecanja obuhvaća: provjeru znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te provjeru znanja i vještina iz pružanja prve pomoći.

U Dubrovniku se natjecanje održalo u Osnovnoj školi Montovjerna, a  ovogodišnji pobjednici dubrovačkog natjecanja su ekipe iz Osnovne škole Cavtat i Medicinska škola Dubrovnik.

Čestitamo našim učenicima u kategoriji mladi – srednje škole i njihovoj  mentorici prof. Bojani Hrstić  na osvojenom trećem mjestu:) Bravo !!!