NASTAVA VJERONAUKA ODRŽANA U BIZANTSKOJ BAZILICI ISPOD DUBROVAČKE KATEDRALE

Zahvaljujući dragim domaćinima, don Marinu Lučiću, katedralnom župniku i sestri Katarini Mihić, vjeroučiteljici, učenici 2.razreda u pratnji razrednice Marijane Vekarić sudjelovali su u izvanučioničkoj nastavi. Don Marin je učenike prethodno upoznao s bogatstvom umjetnina i relikvija u Riznici katedrale a u kvizu znanja podijeljene su i čokoladne nagrade. Posebno zadovoljstvo i privilegija sviju bilo je spuštanje kroz uski otvor u podu Katedrale. Spuštajući se strmim skalama u njezino podzemlje dočekao ih je impresivan prizor, lokalitet nekadašnje bizantske bazilike čiji ostatci datiraju iz 6. /9. st. Doživljaj je teško opisati riječima! Srednjovjekovni duh ostavio je snažan dojam na svih.

268777706_3456400317919895_1789796827841925384_n