Obavijest za maturante

10.7. u 12:00 PRIVREMENI REZULTATI ISPITA

Od 11.7-12.7. Od 8 h do 12 h PRIGOVORI NA OCJENU ISPITA

Nakon objave rezultata u srijedu 10.7 u 12:00 kreće rok za žalbe od 48 sati, trebaš doći u školu po Obrazac iduci dan, popuniti ga ( kratko obrazložiti na što se točno, na koji točno zadatak odnosi prigovor) i predati koordinatorici.

Koordinatorica prepisuje tvoj prigovor u aplikaciju što ti vidiš pod Moji prigovori na postani-student, školsko ispitno povjerenstvo donosi mišljenje, a Centar odluku .

Predaja prigovora:

11.7. Četvrtak 8-12

12.7. Petak 8-12

Konačni rezultati su 15.7 i do tada trebaju biti riješeni svi prigovori.

15.7. u 12:00 KONAČNI REZULTATI ISPITA i rang liste u 15:00 (do 14:59 moguće mijenjati prioritete i dodavati ili brisati studije)

16.7 PODJELA SVJEDODŽBI i nije moguća prije!!!

Upis na studij je prema kalendaru studija, u pravilu nakon podjele svjedodžbi. OSOBNO !! (ili punomoć od javnog bilježnika) Zapišite si upisni broj kojeg vidite uz rezultate.

21.8 – 6.9 jesenski rok mature (samostalna prijava – 20.7. – 31.7. i odjava ispita tj. ne dolazi se u školu do ispita) SAMOSTALNO SE NA VRIJEME O SVEMU INFORMIRATI, pazite na obavezu plaćanja (Moja zaduženja)

Sretno, koordinatorica

Napomena: potpis punim imenom i prezimenom kada vas se to i traži a kada se traži paraf (za ispravljanje grešaka) samo paraf (nešto kao inicijali, brza oznaka po kojoj se može prepoznati da ste to vi označili kako bi se zadržala tajnost podataka)

Uz rezultate za svaki prijavljeni ispit državne mature, učenik će pronaći i poveznicu putem koje može pogledati i detalje ocjenjivanja, tj. bodove na svakome pojedinom zadatku. Svi listovi ispitne knjižice i listovi za odgovore bit će skenirani i prikazani učeniku kako bi se mogla provjeriti točnost ocjenjivanja.

NCVVO određuje bodovne pragove ocjena svakoga pojedinog ispita državne mature posebno za višu (A), posebno za osnovnu (B) razinu. Na temelju tih pragova određuju se ocjene od 1 do 5. Bodovni pragovi određuju se za školsku godinu i vrijede za ljetni i jesenski rok.

Ako učenik dobije nedovoljan (1) iz ispita više (A) razine, ne postoji mogućnost da se stečeni bodovi više (A) razine preračunaju u prolaznu ocjenu na osnovnoj (B) razini.

NCVVO

Otvoren tab Državna matura – pod Vodiči i brošure će biti izdan Priručnik za učenike u kojem ćete naći sve informacije.