Sat povijesti povodom Dana dubrovačkih branitelja

Važan datum za sve Dubrovčane je 6.12. 1991. Napad na Dubrovnik u sjećanjima je starijih stanovnika koji su mislili da je to početak jednog običnog prosinačkog dana, a kako bi taj datum zapamtili oni mlađi, naša škola je kao i svake godine,organizirala sat povijesti za sve njezine učenike. Ugostili smo gospodina Luka Piplicu koji je održao predavanje o onome sto je doživio. Na samom početku prikazao nam je video njegovog intervjua s crnogorskim novinarom, a nakon toga uslijedila je potresna priča o logoru Morinje. Koliko su bili dirnuti pričom učenici su pokazali dubokom tišinom. Kao što je gospodin Luko rekao važno je oprostiti,ali nikad ne zaboraviti.

img_8811 img_8812 img_8813 img_8816 img_8817 img_8818 img_8821 img_8823-1