Tematski „Pub kviz“ za srednjoškolce

347728 nnn

U okviru projekta „Kreativno znanje“ ponovno je održan tematski „Pub kviz“ za srednjoškolce u ponedjeljak, 10. prosinca u Čitaonici Narodne knjižnice Grad. Naslov kviza bio je “Tajne Lokruma” što je ujedno bila centralna tema, a natjecatelji su pokazali znanje i u širokom spektru pitanja iz opće kulture, povijesti, sporta i glazbe.

Natjecalo se pet timova, čak četiri iz Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića („Mjeseci“, „Militia immaculatae“, „Baraka pet be“ i Družba Pere Kvržice“) i jedan iz Turističke i ugostiteljske škole („Putnice“). Pobjedila je ekipa „Baraka pet be“ za koju su nastupili učenici 2. i 4. razreda Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića. Čestitke našim učenicima Bruno Restović, Karmen Knežić, Roko Hladilo (2. razred), Ivana Čokljat  i Antonio Lujo (4. razred).  :)

„Kreativno znanje“ zajednički je projekt Udruge za razvoj civilnog društva Bonsai i Dubrovačkih knjižnica koji se provodi već treću godinu za redom, a medijski partner projekta je studentski radio Sveučilišta u Dubrovniku – UNIDU.