Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića Dubrovnik

trecasi 0

Trećaši na prvom razrednom putovanju

Dana 7. listopada moj je razred otputovao na prvi školski izlet. S nama su bile i naše profesorice Mirjana Žeravica i Marlena Ćukteraš. Iz Dubrovnika smo krenuli u 13 sati i nakon duge vožnje autobusom stigli smo u Zagreb u kasnim noćnim satima. Putovanje je bilo edukativnoga karaktera jer smo posjetili i Institut Ruđer Bošković, najvažniju znanstvenu instituciju za nuklearnu fiziku u našoj zemlji. Troškove putovanja...

245272335_3402427983317129_2904987595020860202_n 0

EKSKURZIJA MATURANATA KLASIČNE GIMNAZIJE 2021./2022.

Sjećam se prvog izleta u 1.razredu prije 3 godine. Razrednica mi je zadala zadatak da nakon izleta napišem kratak osvrt. Tad sam napisala da nam je to bio prvi zajednički izlet i da se nadam da će još takvih veselih izleta biti u iduće četiri godine u našoj Klasičnoj. Eh, tko je onda znao kakva će nas korona-nevolja napasti… Kad smo već gotovo izgubili svu nadu...

antun 0

MLADI ZA MLADE – Krenula čitanja i rasprave o lektirama sa srednjoškolcem Antunom Pendom

Dubrovačke knjižnice počinju s programom ‘’Mladi za mlade’’ kojeg će voditi učenik 3. razreda Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića s pravom javnosti u Dubrovniku, Antun Pendo. U programu u kojem će se čitati i raspravljati o lektirama, sudjelovat će učenici prvih i drugih razreda srednjih škola. Prvi i drugi sat održat će se u utorak, 21. rujna i u srijedu, 22. rujna 2021., u prizemlju Narodne knjižnice Grad s početkom u...

sss 0

Klasičari misom započeli novu nastavnu godinu

Misnim slavljem u crkvi Sv. Ignacija u Dubrovniku u ponedjeljak 6. rujna učenici i učenice, profesori i profesorice Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića započeli su novu nastavnu godinu. Misu je predvodio delegat s ovlastima generalnog vikara don Hrvoje Katušić u suslavlju ravnatelja škole don Josipa Leba. Potaknut evanđeoskim ulomkom koji je govorio o tome kako Isus dolazi u subotu u sinagogu i pred očima farizeja i...

1 0

Početak školske godine 2021./2022.

Obavještavamo sve učenike Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića  s pravom javnosti da nastava za 2021./2022. školsku godinu počinje u ponedjeljak, 6. rujna 2021. Prvi dan nastave ćemo započeti sv. misom u crkvi sv. Ignacija u 9 sati. Nakon toga će razrednice sa svojim učenicima poći u učionice i podijeliti raspored, te ih upoznati s posebnim mjerama koje se primjenjuju u školi glede pandemije COVID-19. Molimo učenike...

antonija-bracun1 0

Među nagrađenima za priču inspiriranu Domovinskim ratom je i naša učenica Antonija Bračun

Na prigodnoj svečanosti, održanoj 2. kolovoza 2021. u Novinarskom domu u Zagrebu, predstavljena je zbirka Priče iz Domovinskog rata iz pera srednjoškolaca te uručene nagrade i pohvale učenicima za najbolju kratku priču o Domovinskom ratu. Nagrade i pohvale iz ovogodišnjeg javnog poziva učenicima i njihovim mentorima uručio je potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, a uz nagrađene i pohvaljene učenike i mentore te njihove roditelje, svečanosti...

grac 0

Film ‘Murina’ s našom maturnaticom Gracijom Filipović u glavnoj ulozi oduševio publiku i kritiku u Cannesu

Filmski prvijenac dubrovačke redateljice Antonete Alamat Kusijanović ‘Murina’ u subotu je u prepunom kazalištu Croisette u Cannesu doživio svoju svjetsku premijeru. Napomenimo, ovo je prvi put nakon 2015. godine kako hrvatski predstavnici sudjeluju na najprestižnijem filmskom festivalu na svijetu.  Prošla je godina dana korone i čekanja s filmom u ladici. To je jako bitno za život filma i dobar je osjećaj za cijelu ekipu i sve...