Čarobna mreža znanja

Hrvatska mreža školskih knjižničara i ove godine organizira natjecanje u projektu čitanja i kreativnosti „Mreža čitanja“. Natjecanje se sastoji od dva dijela: kviza znanja u kojem učenici odgovaraju na pitanja iz odabranih knjiga i multimedijskog uratka. Ono ima tri razine – školsku, regionalnu i nacionalnu. Ovogodišnja tema je: knjiga, knjižara, knjižnica. Kvizu se pristupa on-line čime se uz čitanje i istraživanje potiče vježbanje informacijsko-komunikacijskih vještina i tehnika. Drugu godinu zaredom naša škola sudjeluje u ovom projektu. Učenici su trebali odgovoriti na 50 pitanja za 40 minuta vezano uz djelo „Mala pariška knjižara“ Nine George. Na školskoj razini 11. prosinca 2020. sudjelovalo je osam učenica prvog razreda: Nikolina Bandić, Korina Bošnjak, Gabrijela Matković, Paula Miloslavić, Lucija Radić, Andrea Raguž, Orsula Skurić, Zoe Tolj, dvoje učenika drugog razreda: Antun Pendo, Matea Šaltić i pet učenika trećeg razreda: Nikola Baraba, Daria Glumac, Leticija Grilec, Ana Maškarić, Manuela Zegnal. Učenik Nikola Baraba sudjelovao je u izradi multimedijskog uratka. Najbolji rezultat ostvarila je Manuela Zegnal, a također izvrsni rezultati ostalih učenika plasirali su ih u nastavak natjecanja. Ovakav uspjeh pokazuje izvrsnost naših učenika, te je putokaz za natjecanje i ostalima. Sudionicima zahvaljujemo na trudu i želimo puno sreće u daljnjem natjecanju.

 

131908490_3163630580530205_5095634168272200221_n

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>