Izvrsni rezultati klasičara na maturi

Učenici Biskupijske klasične gimnazije uspješno su položili ispite državne mature i postigli izvrsne rezultate, a njihove su ocjene pokazatelj kako se i u malim školama mogu postizati veliki rezultati.

Naših je maturanata ove godine 24. Svi su pisali A razinu ispita iz Hrvatskoga i Engleskoga jezika.

Na obveznim i izbornim ispitima dobili su 22 odlične ocjene.

Obvezni predmeti:

HRVATSKI JEZIK ‒ 7 odličnih;

ENGLESKI JEZIK ‒ 10 odličnih;

MATEMATIKA ‒ 2 odlična;

Najbolji rezultat iz Hrvatskoga jezika postigla je Petra Mojaš 98,524 centila, a iz Matematike Nikola Baraba 99,827 centila.

Izborni predmeti:

KEMIJA ‒ 1 učenica među 4 % najboljih u generaciji:

Leticija Grilec ‒ 122. rang u generaciji, centil 96,389

Andrea Zadre 249. rang u generaciji, centil 92,599

LIKOVNA UMJETNOST ‒ 1 učenik među 1 % najboljih u generaciji:

Đivo Šimunović ‒ 10. rang u generaciji, centil 99,325

Nikola Baraba i Đivo Šimunović dobili su odlične ocjene na svim ispitima iz obveznih predmeta (Hrvatski jezik, Engleski jezik i Matematika).

Sljedeće učenice dobile su dvije odlične ocjene:

Leticija Grilec ‒ Hrvatski jezik i Kemija;

Petra Mojaš ‒ Hrvatski jezik i Engleski jezik;

Loreta Puljizević ‒ Hrvatski jezik i Engleski jezik;

Margareta Benić i Maris Jakić dobile su odličan iz Hrvatskoga jezika, Teo Brautović, Daria Glumac, Marta Lasić, Bruno Lepeš, Nora Radoš i Manuela Zegnal iz Engleskoga jezika.

Od srca čestitamo svim učenicama i učenicima na izvrsnim rezultatima i želimo im uspješan nastavak školovanja.