Natjecanje HAKNITE.hr 2021.

CARNET-ov Nacionalni CERT i ove godine u listopadu obilježava Europski mjesec kibernetičke sigurnosti te već tradicionalno brojnim aktivnostima radi na podizanju svijesti hrvatskih građana o kibernetičkoj sigurnosti s naglaskom na mrežnu i informacijsku sigurnost te promociju sigurnijeg korištenja interneta za sve korisnike.

Dana 15. listopada (20 sati) do 17. listopada (20 sati) natjecanje se provodilo sa prijavljenim timom pod nazivom TIM12345 od ukupno šest osoba – prijavitelj/mentor i pet članova tima (četiri učenika iz naše škole i jedan iz Turističke i ugostiteljske škole):

Margarita Lucin Zlatković – mentor,

Marijan Šaltić, 2. razred,

Mihael Violić, 2. razred,

Matea Bogdanović, 2. razred,

Matea Šaltić, 4. razred,

Ivan Papac, TUŠ, 3. c.

 

Učenici su pokazali svoje znanje i vještine na polju kibernetičke sigurnostidvodnevnom CTF natjecanju (https://www.cert.hr/wp-content/uploads/2019/12/CTF_natjecanja.pdf) namijenjenom srednjoškolskim timovima!

 

Natjecanjem se proširuje važnost primjene sigurnosnih mjera te izbjegavanju i ispravljanju mogućih sigurnosnih propusta u programskom kôdu, postavkama ili nekoj drugoj komponenti računalnog sustava.

Rezultate i imena pobjedničkih timova možete pronaći na web stranici https://www.carnet.hr/proglaseni-pobjednici-cert-ovog-natjecanja-hacknite/

a primjere zadataka možete vidjeti na slikama:

sl1 sl2

Čestitamo našim učenicima na uloženom trudu i zasluženim bodovima!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>