Natjecanje za Europsku diplomu za klasične jezike 2021.

Eurocclasica je i ove godine organizirala testiranje u poznavanju klasičnih jezika za Europsku diplomu – European Certificate for Classics.

ECCL je međunarodno natjecanje koje se održava pod pokroviteljskom Vijeća Europe, a diplome su uvrštene u europski okvir poznavanja klasičnih jezika. Ove godine je sudjelovalo 28 zemalja Europe.

Učenici naše Škole postigli su odlične rezultate.

Tako je u poznavanju grčkoga jezika Petra Mojaš osvojila zlatnu medalju, Ana Maškarić, Loreta Puljizević, Leticija Grilec, Nikola Baraba, Ana Kovačić, Bruno Lepeš, Manuela Zegnal, Teo Brautović i Maris Jakić – srebrnu, Margareta Benić, Marta Lasić, Nora Bećir, Daria Glumac, Đivo Šimunović i Petra Delo – brončanu medalju.

U poznavanju latinskoga jezika Nora Bećir, Daria Glumac, Leticija Grilec, Maris Jakić, Ana Kovačić, Petra Mojaš, Loreta Puljizević i Đivo Šimunović osvojili su srebrnu, a Nikola Baraba, Margareta Benić, Antonija Bračun, Teo Brautović, Anton Glanz, Ivana Lazo, Ana Maškarić i Andrea Zadre brončanu medalju.

Svima čestitamo i želimo puno uspjeha i dalje!

 

eccccc

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>