NUKLEARNO DRUŠTVO U BISKUPIJSKOJ KLASIČNOJ GIMNAZIJI

Učenice drugog razreda Lucija Đevoić i Karmen Zakarija sa svojom mentoricom profesoricom Marlenom Ćukteraš su na Europskom natjecanju za Nuklearnu energiju, koje organizira Europsko nuklearno društvo ENEN postigle zavidno prvo mjesto.
Najecanje je održano ovaj tjedan online, premda je prvotna namjera organizatora bila da se održi u Budimpešti.
Nakon uspješnog projekta i samog nastupa na natjecanju naše su učenice dobile nagradu Najbolja škola u Europi , a prof. Marlena Ćukteraš nagradu najbolje profesorice za nuklearnu energiju. Konkurencija je bila 18 škola iz 12 europskih zemalja. Premda je ovo prvi nastup naše škole, učenice su pokazale zavidno znanje i vještine u prezentaciji projekta. Na dodjeli nagrada koja je bila online u petak, 25. lipnja 2021. godine u 15 sati sudjelovale su učenice drugog razreda sa svojom profesoricom.
Tom prilikom škola je nagrađena s 1500 eura kao i profesorica.
Pridružujemo se čestitkama i radujemo se s pobjednicama.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>