Sat povijesti povodom Dana dubrovačkih branitelja 6. prosinca 2019

Povodom Dana dubrovačkih branitelja gost naše Škole bio je don Toma Lučić, rektor Crkve sv. Vlaha. Don Toma je učenicima i nastavnicima održao predavanje o početcima Domovinskoga rata u Hrvatskoj i Dubrovniku. Govorio je o uzrocima, povodu i teškim posljedicama ovoga rata.
Svoja sjećanja na Domovinski rat u Gradu podijelio je s nama. 1991. je bio rektor Sjemeništa i generalni vikar Dubrovačke biskupije. Nastava u gimnaziji jedno je vrijeme bila prekinuta (od listopada 1991. do veljače 1992.), ali život je tekao dalje. Zgrada Sjemeništa, iako bez struje, vode i s malo hrane je bila utočište mnogima kojima je pomoć bila potrebna.
Živo sjećanje na teško razdoblje koje su prolazili stanovnici našeg Grada, don Toma je uspio opisati i približiti našim učenicima.
Ovom prilikom mu se još jedanput zahvaljujemo!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>