UMRO DR. DON MIJO BOSANKIĆ, UMIROVLJENI RAVNATELJ ŠKOLE

Pokojni Mijo je rođen u Grabovici pokraj Tuzle, 11. studenoga 1940. od roditelja Ante i Sarafine r. Filipović.
Kršten je u Tuzli.
Osnovno školovanje pohađao je u Grabovici i Tuzli, a srednju školu pohađao je u Viskom (1955.-1959.) Maturirao je u Visokom 20. lipnja 1959.
Filozofsko-teološki studij na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu završio je 1968., a diplomirao na KBF-u u Zagrebu.
Poslijediplomski studij pohađao je u Zagrebu, a doktorirao je na Teološkom fakultetu u Ljubljani 1983.
Đakonat mu je podijelio nadbiskup Marko Alaupović u Sarajevu 1966., a prezbiterat isti nadbiskup u Sarajevu, 10. srpnja 1966.
Do 1985. član je Franjevačke provincije Bosne srebrene. Od 1985. do 1990. proveo u nadbiskupiji Freiburg. Inkardiniran 1990. u Mostarsko-duvanjsku biskupiju. Od 1990. do 1991. bio je voditelj Teološkoga instituta u Mostaru. Od 1991. do 2010. obnaša sljedeće službe u Dubrovačkoj biskupiji: Ravnatelj Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića u Dubrovniku u teškim ratnim i poraznim godinama, župnik u Župi Osojnik, duhovni pomoćnik u Župi Mandaljena. Umirovljen je 2010. sa smještajem u Svećeničkom domu u Mostaru gdje je boravio do 30. srpnja 2022. kada mu je iznenada pozlilo te je otpraćen u SKBC u Mostaru gdje je istoga dana preminuo u večernjim satima.
Don Mijina oporučna želja bila je da se pokopa u Svećeničkoj grobnici na groblju Šoinovac u Mostaru.
Ispraćaj će biti ispred gradske mrtvačnice na Bijelom Brijegu u Mostaru u ponedjeljak, 1. kolovoza 2022. u 15:30 sati. Misa zadušnica sa sprovodnim obredima bit će slavljena istoga dana u grobljanskoj kapelici na Šoinovcu (Mostar) u 16 sati. Nakon toga slijedi ukop u svećeničku grobnicu u istom groblju.
Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!