Uz kviz znanja Biskupijska klasična gimnazija proslavila svoj dan

Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića u Dubrovniku proslavila je u utorak, 18. svibnja Dan škole u prostorima škole. Održan je kviz znanja za učenike u kojem su sudjelovali svi razredi s ukupno osam ekipa. Zbog epidemioloških mjera, svaka ekipa je online odgovarala na pitanja u zasebnoj prostoriji. U kvizu su bili zastupljeni nastavni predmeti s onoliko pitanja koliko sati tjedno tog predmeta ima u satnici pojedinog razreda. Najuspješnija je bila ekipa iz trećeg razreda u sastavu Loreta Puljizević, Leticija Grilec, Petra Mojaš i Daria Glumac, drugo mjesto osvojila je ekipa iz drugog razreda u sastavu Baldo Petar Tutman, Ivan Majčica, Damjan Drobac i Rafaela Škrabo, a treće mjesto ekipa iz prvog razreda u sastavu Orsula Skurić, Lucija Radić, Laura Lazarević, Matea Bogdanović i Petra Musladin.
Nakon kviza, proglašenje pobjednika bilo je na školskom sportskom igralištu na otvorenom, gdje je nastavljeno druženje, no zbog epidemioloških mjera odvojeno po razredima, kako se učenici različitih razreda ne bi miješali. Učenicima se obratio i ravnatelj škole mr. don Josip Lebo koji je čestitao najuspješnijima na kvizu, ali i svim učenicima poželio uspjeh u školi u preostalim tjednima nastave.
Šime Zupčić