Atom liga

ATOM LIGA ekipno je natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u znanju matematike, fizike i kemije. Nastala je sa željom za popularizacijom prirodoslovlja i matematike, većom motivacijom učenika i njihovih mentora te poticanjem zajedništva i timskog rada. Organizator je natjecanja MAT, obrt za poduku, vlasnice prof. matematike Maje Zelčić.

Program Atom lige dobio je verifikaciju Ministarstva znanosti i obrazovanja na osnovu pozitivnog stručnog mišljenja Agencije za odgoj i obrazovanje.

Ekipa se sastoji od triju članova iste generacije iz iste škole.

Natjecanje se odvija u sljedećih 5 kategorija:

Osnovne škole Srednje škole
8. razred 1. razred
  • Tijekom školske godine provode se dva kola:
    • 1. kolo    9. studenoga 2023.
    • 2. kolo    5. ožujka 2024.
  • Bodovi osvojeni u oba kola zbrajaju se i na kraju proglašavaju i nagrađuju pobjednici lige po kategorijama.
    • Ako više ekipa ostvari jednak broj bodova, bolji plasman imat će ona ekipa koja je dobila veći broj bodova u težoj skupini zadataka. Ako ekipe imaju jednaki broj bodova u svim skupinama, tada ravnopravno osvajaju plasman.
    • Ako, primjerice, dvije ekipe osvoje prvo mjesto, sljedeća ekipa po broju bodova osvojit će treće mjesto.

APSOLUTNA KATEGORIJA

• U želji da, osim ekipama osnovnih i srednjih škola, omogućimo sudjelovanje svim učenicima koji to žele, uvodimo apsolutnu kategoriju natjecanja koja obuhvaća sve sudionike natjecanja za određenu dobnu skupinu.
  • U apsolutnoj kategoriji, osim ekipama osnovnih i srednjih škola, bit će omogućeno sudjelovanje i ekipama Centara izvrsnosti, udruga, E–učionica i obrta, kao i mješovitim parovima iz različitih škola.
  • Ekipe u apsolutnoj kategoriji sastoje se od triju članova iste generacije.
  • Sve navedene propozicije natjecanja primjenjuju se i u apsolutnoj kategoriji.

Nakon svakog kola bit će objavljen poredak svih ekipa, a na kraju natjecanja i poredak u kategoriji osnovnih i srednjih škola.

Najuspješnije ekipe osnovnih i srednjih škola bit će nagrađene temeljem poretka ekipa u kategoriji osnovnih i srednjih škola, dok će ostale ekipe biti nagrađene temeljem poretka svih ekipa.

Naši učenci  3. razreda u sastavu Mihael Miloslavić, Luka Radić i  Lea Ivona Vrdoljak zauzeli su u svojoj kategoriji visoko 10. mjesto. Čestitke učenicima na izvrsnim rezultatima :)