Dodjela nagrade “Imam žicu”

U sjedištu Hrvatske elektroprivrede 30. studenog 2023.g. održana je  29. dodjela Nagrade učenicima IMAM ŽICU!, koju HEP od 1995. godine dodjeljuje učenicima osnovnih i srednjih škola za postignuća na području matematike i fizike, a od 2005. godine i učenicima strukovnih srednjih škola u području Elektrotehnika i računarstvo.

Predsjednik Uprave Hrvatske elektroprivrede Frane Barbarić uručio je nagrade učenicima osnovnih i srednjih škola.
Dobitnici nagrade za školsku godinu 2022./2023. su svi učenici koji su osvojili prvu nagradu na državnim natjecanjima znanja iz matematike i fizike, javnog izlaganja eksperimentalnih radova iz fizike te osvajači prvih triju mjesta na natjecanjima učenika strukovnih škola u kategorijama računalstva – Izrada programskih rješenja, Električne instalacije i Administracija IT sustava. Nagradu u iznosu od 400 eura ove su godine dobila 32 učenika.

Naš učenik 3. razreda Mihael Miloslavić osvojio je prvo mjesto na državnom natjecanju iz matematike u školskoj godini 2022./2023.
Čestitke Mihaelu i mentorici prof. Sanji Violić, želimo im puno uspjeha i u daljnjem radu

Nagrada IMAM ŽICU! najdugovječniji je društveno odgovoran projekt u Hrvatskoj koji spaja gospodarstvo s obrazovnim sustavom. HEP njime želi pomoći stvaranju baze stručnjaka koji će imati priliku zaposliti se i ostati u Hrvatskoj i tako se uključiti u razvoj hrvatskog gospodarstva.