Duhovna obnova za djelatnike Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića, Dubrovnik

Od 24. do 26. studenoga 2023. održala se duhovna obnova za djelatnike naše škole u Katoličkom školskom centru „Petar Barbarić“ u Travniku.

Na početku susreta pozdravili su nas ravnatelj škole mr. sc. Željko Marić, župnik župe Ivana Krstitelja don Josip Lebo i voditelj duhovne obnove doc. dr. sc. Hrvoje Kalem, profesor fundamentalne teologije na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu.

Nakon toga uslijedilo je duhovno razmatranje u kojem je profesor Kalem izlagao kako se u životnim, a posebno školskim situacijama nositi sa svakidašnjim izazovima. Među vrlinama i krepostima koje su poželjne osobito je istaknuo strpljenje, duhovitost i jakost. Svaku smo vrlinu pojedinačno razmatrali oslanjajući se na Sveto pismo.

Nakon nagovora i odmora uslijedila je priprava za sakrament svete ispovijedi i mogućnost pomirenja s Gospodinom.

Sastavni dio naših duhovnih obnova su druženje i šetnje. Ovom prigodom posjetili smo Franjevački samostan Guča Gora, Memorijalni muzej Ive Andrića, izvorište Plave vode i planinu Vlašić.

Susret je zaokružen zajedničkom molitvom, euharistijskim klanjanjem i sv. misom u župnoj crkvi Ivana Krstitelja u Travniku.

Ovom prilikom posebno zahvaljujemo ravnatelju don Željku Mariću i župniku don Josipu Lebu na gostoprimstvu i zajedničkom druženju.