EUROPSKI DAN JEZIKA

Europski dom Dubrovnik  je i ove godine organizirao obilježavanje Europskog dana jezika, 26. rujna.

U zabavno-edukativnom programu ispred crkve svetoga Vlaha sudjelovali su učenici osnovnih škola Lapad i Marina Držića, te Ekonomska i trgovačka škola, Turistička i ugostiteljska škola, Gimnazija Dubrovnik, studenti RIT Croatia, kao i predstavnici albanskog, francuskog, mađarskog i španjolskog konzulata, Europski dom Dubrovnik, Dubrovnik Foreign Circle i slovensko kulturno društvo “Lipa”.

Učenici naše škole Karlo Bulić, Luka Musladin i Petra Bašić su u pratnji profesorice Inge Bego Matijević recitirali Ezopovu priču o Lisici i gavranu, na latinskom, engleskom i hrvatskom.

Učenici Magda Borovina, Matea Klaić i Matija Lučić su u pratnji profesorice Marije Marušić Čizmić pročitali priču o Sokratu i tri sita, na novogrčkom, engleskom i hrvatskom jeziku.