Klasičarke na Juventafestu

Tri drugašice i maturantica u pratnji prof. Ivane Bratoš  imale su priliku posjetiti Sarajevo povodom Juventafesta na kojem je naša škola prvi put gostovala. Festival se održavao od 10.  do 14. rujna, u tom periodu održalo se čak osam kazališnih predstava u kojima su glumili srednjoškolci iz Hrvatske, Crne Gore,BiH, Slovenije, Srbije,Norveške i Rusije. Za sve sudionike bile su organizirane i četiri radionice: uvod u klauna, lutkarska radionica, karakterna maska u dramskoj situaciji i fizički teatar u kombinaciji sa suvremenim plesom. Naše su učenice stekle nova znanja i iskustva koja će svakako primjeniti u svojim budućim scenskim nastupima. Organizacija festivala je bila na visokom nivou; uz izvrsne učitelje, brižne mentore, organizirane obroke, svi su dobili i majicu s logom festivala za uspomenu. Svakako valja spomenuti da su učenice posjetile i kuću Hadži-Makse Despića, gdje je Hadži-Makso u primaćoj sobi organizirao i izvođenje prvih pozorišnih predstava u Sarajevu na koje se dolazilo isključivo pozivom domaćina, iako privatno upravo je to bilo mjesto gdje su glumci prvi put u Sarajevu stajali na “daskama koje život znače”, učenice su tako imale priliku doznati i povijesnu scenu Sarajevskog kazališta. Vratile su se stekavši nova prijateljstva i znanja, a mi ne možemo dočekati buduće nastupe naših učenika i radujemo se mnogim gostovanjima na koja će , nadamo se, imati priliku sudjelovati.

prezentacija-maske-nina-karaman

bog-dramski-studio-prazan-prostor-kotor-crna-gora