KLOKAN

Dana 22. ožujka 2024. i u našoj školi održano je međunarodno matematičko natjecanje ”Klokan bez granica”. Natjecanje se održava u više od 80 država svijeta, cilj mu je popularizirati matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatorno razmišljanje. Natjecanje se provodi za sve učenike koji žele sudjelovati, bez prethodnih kvalifikacija i nema funkciju perdizbora za neko daljnje natjecanje. Zadatke sastavljaju matematičari iz cijelog svijeta.

Na godišnjoj skupštini udruge bira se 24 zadatka za određenu kategoriju i raspravlja se o rješenjima zadataka.

U Hrvatskoj izabrane zadatke prevode i recenziraju matematičari, a posljednjih se godina zadaci i lektoriraju. Svaki učenik koji se prijavi na natjecanje dobiva torticu, trokut i kemijsku olovku, a najuspješnijh 10% učenika dobiva i nagradu. Ove godine, u našoj školi natjecalo se 10 učenika, a njihova mentorica je Sanja Violić.

Rezultate natjecanja saznati ćemo u svibnju.

klokan