Natjecanje za Europsku diplomu za klasične jezike 2023.

Eurocclasica je i ove godine organizirala testiranje u poznavanju klasičnih jezika za Europsku diplomu – European Certificate for Classics.

ECCL je međunarodno natjecanje koje se održava pod pokroviteljskom Vijeća Europe, a diplome su uvrštene u europski okvir poznavanja klasičnih jezika.

Učenici naše Škole postigli su vrlo dobre rezultate: u poznavanju grčkoga jezika Ivan Jakov Knežević, Paula Miloslavić, Antea Vlatko i Matea Bogdanović osvojili su brončanu medalju, a u poznavanju latinskoga jezika Paula Miloslavić osvojila je srebrnu, a Andrea Raguž, Zoe Tolj, Antea Vlatko i Matea Bogdanović brončanu medalju.

Svima čestitamo i želimo puno uspjeha i dalje!

eccccc

Izvor fotografije: https://www.euroclassica.eu/portale/euroclassica/news/detail/ec-congress-cyprus-august-26-to-29-2022.html