Posjet ravnatelja sudionika ESHA konferencije

Pod pokroviteljstom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta organizirana je Međunarodna konferencija ESHA od 27. – 29. listopada 2014. u Hotelu Lacroma Valamar u Dubrovniku, a moto je „Bringing leadership together“. Na konferenciji sudjeluje oko 600 ravnatelja škola iz cijele Europe.

U sklopu njihovog hodograma, drugi dan konferencije predvidio je odlazak u naše škole u gradu Dubrovniku. Mi smo bili počašćeni dolaskom 50-tak ravnatelja. Stoga smo danas upriličili i obilježavanje Dana kruha u našoj školi, te smo u suradnji profesora, učenika i naših dobrih teta na radostan i dostojanstven način dočekali naše goste.

S. Vianeja Kustura zaželjela im je dobrodošlicu u ime našeg ravnatelja – don Bernarda Pleše, svih djelatnika i učenika naše škole. Zatim su Antonio Tomc i Zvonimir Lobel Daničić multimedijalno predstavili sustav obrazovanja u Hrvatskoj i povijesni pregled utemeljenja i djelovanja naše škole. Poslije toga, gostima se obratio i ravnatelj, naglasivši da smo mala škola, ali s dušom i duhom velikana duha i uma koji su proizašli iz ove škole.

Potom je predstavnik svakog razreda odveo grupu ravnatelja u razred, gdje su imali prigodu susreta i razgovora s našim učenicima. Susret je protekao na obostrano zadovoljstvo. U holu škole su ih dočekali učenici u narodnoj nošnji Konavala, Župe dubrovačke i Primorja. O Danu kruha, o školi, našem Ruđeru gostima su govorili Marija Lujo i Ilija Kitin. A onda blagoslovna molitva, te zajednički agape: razni domaći krušni proizvodi, kiflice, uštipci i prikle, koje su s ljubavlju pripremile majke naših učenika i naše tete: Jasna, Anica i Ljubica.

Ravnatelji su pokazali veliko zanimanje za našu školu, ali i divljenje razine komuniciranja naših učenika. Oduševljeni gostoprimstvom i zajedništvom koje su doživjeli, rastali smo se u srdačnom raspoloženju, zaželjevši jedni drugima uspjeh u radu i odgoju, koji nam je povjeren.

Svaki susret ostavlja trag i otvorena vrata za novim. Neka se događaju, jer razmjenom iskustava svi zajedno rastemo.

Stoga, neka je hvala Gospodinu za ovako bogati dan!

« 1 od 2 »