Proslavljen dan škole

U ponedjeljak 19.svibnja 2014. u našoj školi nije bilo redovite jutarnje nastave, već smo u popodnevnim satima proslavili dan škole. Proslava je imala dva dijela – jedan dio u školi od 15 do 18 sati i drugi dio u crkvi sv. Ignacija poslije 18 sati. Prvi dio proslave je proteklih godina bio u znaku sporta i kviza znanja, a ove godine je bio u potpunosti ŽIVO-PISAN i to ne samo po tome što je bilo u cijeloj školi vrlo živo, već zato što je bio u znaku BIO-LOGIJE, a „živo-pisje” je najizravniji prijevod za naziv te znanosti. Imali smo prilike sudjelovati u mnogim radionicama:

• provjera njuha (zatvorenih očiju pogađati o kojoj je ljekovitoj biljci riječ)
  • prepoznavanje ljekovitih biljaka našega kraja (lavanda, neven, kadulja, majčina dušica, ružmarin, kopriva, gospina trava, mažuran, komorač, trputac, dubačac, matičnjak, celer, …)
  • provjera sluha (pravim liječničkim aparatom)
  • slikanje bojama pripravljenima na licu mjesta od svježega bilja (cikla, cvjetovi divizme, latice nevena, list koprive, list kadulje, cvjetovi žuke)
  • aranžiranje maštovitih buketića od poljskoga cvijeća i trava
  • pravljenje sapuna od maslinova ulja
  • pravljenje kreme od latica nevena

Pošto se najbolje uči uz zabavu i igru, mi smo naučili puno. Hvala profesorici Bojani Hrstić za ideju i trud oko organizacije i pripreme.

Iva, Lidija, Lobel i Ivan su nam u kratkim (ali britkim) PP prezentacijama na temu „Kakvu školu (ne) želim” pokazali na duhovit način što bi promijenili u svojoj školi.

U 18 sati smo u crkvi sv. Ignacija imali literarno-glazbeni program. Slušali smo naš školski zbor pod ravnanjem profesorice Marije Manjić i pogledali zanimljiv igrokaz o susretu dvoje gimnazijalaca, a s refleksima na detalje iz života Ruđera Boškovića. Igrokaz su izveli naši učenici, a tekst je napisala profesorica Mirjana Žeravica.

U 19 sati održana je sveta misa koju je predvodio don Ivica Pervan, a poslije mise smo opet zajedno s roditeljima i uzvanicima prešli u školu na druženje i domjenak.