Sat povijesti povodom Dana dubrovačkih branitelja

6. prosinca na dan sv. Nikole imali smo predavanje koje je vodio dr. Zoran Cikatić, tadašnji ravnatelj Medicinskog centra Dubrovnik. Predavanje je bilo na temu ”Zdravstvo u Domovinskom ratu na širem dubrovačkom području”. Dr.Cikatić je govorio o stanju bolnice, kako su se organizirali i ohrabrivali jedni druge. Nastojao je dočarati nam sve kako je i bilo, ali mi koji to nismo doživjeli teško možemo sebi to uistinu  i predočiti. Govorio je s puno ljubavi prema domovini. Naglasio je da bez hrabrih ljudi kakvi su bili naši branitelji mi ne bi sada bili tu gdje jesmo. Divim se svima njima na tolikoj hrabrosti i vjeri da će jednog dana omogućiti bolji život svima nama koji tada nismo bili tu i uistinu jesu. Upravo zbog toga moramo biti zahvalni na onome što imamo danas: NAŠ grad i NAŠA domovina!

IMG_1764 IMG_1762 IMG_1761 IMG_1759 IMG_1758

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>