Sat povijesti povodom Dana dubrovačkih branitelja

Dan dubrovačkih branitelja i blagdan sv. Nikole, 6. prosinca, u našoj školi obilježen je prigodnim programom. Kao i svake godine, održali smo sat povijesti, a naš predavač bio je nekadašnji stalni dopisnik dnevnih novina Vjesnik,novinar i publicist Suad Ahmetović – svjedok i kroničar povijesnih zbivanja u Dubrovniku tijekom Domovinskoga rata.

Pisao je i objavljivao novinske članke od 1991. do 1995., ali i u razdoblju poslijeratne obnove, napisavši preko tisuću tekstova (izvješća, reportaža, osvrta, intervjua i komentara), koje je svakodnevno slao u svoju zagrebačku redakciju.

Gospodin Suad Ahmetović je svoje vrijedno iskustvo podijelio s našim učenicima i profesorima, prisjetivši se događaja iz Domovinskoga rata, napose onih od 6. prosinca 1991., kada je Dubrovnik doživio svoje najteže razaranje u suvremenoj povijesti.