Svetom misom i pepeljanjem započeli Korizmu

Početak korizme naši su učenici obilježili svečanom misom u školskoj kapelici. Čin pepeljanja i svetu misu predvodio je dubrovački biskup msgrMate Uzinić  uz koncelebraciju  rektora Biskupskog sjemeništa don Marina Lučića i  ravnatelja don Bernarda Plešea.

U svojim korizmenim porukama upućenim i učenicima i profesorima, biskup je pozvao da u vrijeme priprave za Uskrs više promišljaju svoju vjeru, nije važno čega se odreći već su važne namjere, djela i molitve koje ćemo namjenit drugima.

Svi su dakle pozvani da u korizmi nešto posebno naprave, da zaoru neku osobitu brazdu svoga života  i posiju novo sjeme u svoje dane.

IMG_0498 IMG_0484 IMG_0487 IMG_0490 IMG_0492 IMG_0493