Županijsko natjecanje iz Klasičnih jezika

Županijsko natjecanje iz Klasičnih jezika održano je 16. veljače 2024. u Biskupijskoj klasičnoj gimnaziji Dubrovnik. Uz učenike Gimnazije Dubrovnik, Gimnazije Metković i Medicinske škole Dubrovnik sudjelovalo je i šest naših učenika u kategoriji pisanih provjera za klasične gimnazije. Luka Radić osvojio je 1. mjesto (Grčki jezik) i 2. mjesto (Latinski jezik), Lea Ivona Vrdoljak – 1. mjesto (Latinski) i 2. mjesto (Grčki), Paula Miloslavić – 3. mjesto (Grčki) i 5. mjesto (Latinski), Vita Grimani – 3. mjesto (Latinski), Nika Šarić – 4. mjesto (Latinski) i Zoe Tolj – 6. mjesto (Latinski).

Čestitamo učenicima i mentoricama Ingi Bego Matijević i Mariji Marušić Čizmić na odličnim rezultatima!

ass

Škola u starom Rimu, 2. st. (Izvor: https://pymblelc.libguides.com/romaneducation)